Egy kis pszichológia, pszichodráma, szociometria, vezetői problématérkép, projekció, meditáció, értékelőkártya… - ezek a „kellékei” egy belső coach tréningnek.
Tulajdonképpen mit csinál egy belső coach és kiből lehet az? Valóban hasznos külső szemlélőként egy másik ember döntéseit vezetni, azokhoz segítséget nyújtani? Hogyhogy nem vagyunk képesek önmagunk döntéseket hozni? Miért nem jövünk rá saját lelki bajainkra?
Erről sok szöveget lehet találni a neten. Mi itt a Médiarés blogján egyelőre csak néhány benyomást vetünk fel, de várjuk a kiegészítéseket, hozzászólásokat!!!
Az jól látszik, hogy a 20. században sokan úgy válnak vezetővé, hogy nem birtokolnak alapvető vezetői erényeket. Nemcsak vezetők, de főleg ők, az életük helyes vezetésével is megküzdenek gyakran. Ahogyan sokan nem tudják, hogyan kellene karbantartani testüket, hogyan kellene megszabadulni vagy egyáltalán hozzá sem jutni túlsúlyukhoz, úgy sokaknak az is gondot okoz, hogy hogyan lehetnének boldogok, kiegyensúlyozottak.
A kérdés az, hogy a magunkkal hozott tapasztalatok, szokások, értékrend, valamint a minket mindennap érő hatások hogyan formálják a személyiséget. Egy jó szakember vagy egy tulajdonos nem feltétlenül ért a szakmáján kívül az emberekhez, a csoportokhoz is, és főleg nem az igazságos és hiteles irányításukhoz. Lehet, hogy mindent tud a szakmájáról, de semmit nem tud az emberek lelkéről, a motivációjukról.
Aki nem szereti a munkáját, az nem is teljesít olyan jól, mint aki szereti.
„Ma négy generáció ül vezető pozíciókban. A legfiatalabbak már szervezeti kultúrát is tanulnak, míg az idősebbek közül sokan még a szovjet iskolát képviselik.”