Naptár

január 2025
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Megoldás a vezetők önbizalomhiányára

Médiarés 2012.10.17. 23:59

Nem tréning, nem tanulás, nem is pszichoterápia: egy külső "edző" által, a profit érdekében történő személyiségfejlesztés – ez a coaching.

Egyes munkahelyi alkalmazottak úgy lesznek vezetők, hogy nem elég határozottak, nincsenek teljesen tisztában a rendszer egészével, nehezen hoznak döntéseket. Részben a személyiségük, részben a tárgyi tudásuk révén nem elég alkalmasak vezetőnek. Az ilyen vezető nem vallhatja be sem felfelé tulajdonosok vagy a legfőbb vezetők felé, hogy ő rossz, mert akkor helyette mást választanának, sem pedig a hierarchiában alá tartozóknak nem ismerheti be alkalmatlanságát, mert akkor kellemetlen helyzetbe kerülhet. A magyar vezetők szakmai kétségei gyakran önbizalomhiányra vezethetők vissza.

Egyes cégek már rájöttek, hogy ilyenkor egyetlen kiút van, olyan külső trénert választani, aki nem tartozik bele a cég rendszerébe, mégis ismeri a szakterületet, és birtokában van a vezetői képességeknek, sőt ezeket mások számára is át tudja adni. Ez a coaching vagy más néven vezetői személyiségfejlesztés.
 
A coach és ügyfele gyümölcsöző együttműködésének elengedhetetlen feltétele a bizalom. Magától értetődő elvárás a diszkréció, hiszen üzleti titkok és a cég belső ügyei kerülhetnek szóba a beszélgetéseken, sőt a felek nagy valószínűséggel eljutnak a coachee személyes problémáiig is. Nem kerül szóba a múlt, csak a jelenre és a jövőre fókuszálnak, és a coach tükröt tart ügyfele elé, nem átformálni akarja. A beszélgetés célja, hogy az ügyfél, azaz a vezető jöjjön rá saját útjára.

Személyes tanácsadásnak is nevezhetnénk, de a coachingban az ügyfél nem kap kész megoldásokat, magának kell kidolgoznia azokat. A coaching célja, hogy a menedzser egy-egy meghatározott készsége erősödjön a cég üdvére. Coacholás közben azonban gyakran kiderül, hogy az előzetesen megfogalmazott célok mögött mélyebb, személyesebb okok húzódnak meg. A felső- vagy középvezető egyéni boldogulása és céljai így összefonódnak a vállalat érdekeivel. A csúcs- és felsővezető coacholása az egész szervezeten érezteti hatását.

Ha többet szeretne megtudni a vezetői coaching-ról, itt minden kérdésére szívesen válaszolunk: mediares@mediares.hu

Címkék: tanácsadás gondolkodás tréning bizalom döntéshozatal coaching coach hatékonyságnövelés cégvezetők nyitott szem

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://mediares.blog.hu/api/trackback/id/tr62057611

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása